Jump to content

ArenaDevils.Ro - Serverlist

TS.ARENADEVILS.RO 89.40.105.145:9987
RESPAWN.ARENADEVILS.RO 135.125.224.89:27015
GOLD.ARENADEVILS.RO 89.40.233.164:27015

[FOTBAL] "Să fie clar pentru toată lumea". Ce a spus Bogdan Lobonț când a fost întrebat despre Marius Șumudică


Recommended Posts

bogdan-lobont-3_size6.jpg

Farul Constanța și Rapid vor fi adversare în etapa a șasea din play-off-ul Superligii României, partida urmând să se dispute miercuri (24 aprilie), de la ora 19:00. 

După despărțirea de Cristiano Bergodi, Dan Șucu a decis ca până la finalul acestui sezon, echipa să fie pregătită de Bogdan Lobonț, antrenorul cu portarii ai giuleștenilor.

În primul meci cu Bogdan Lobonț pe banca tehnică, Rapid a remizat cu FCSB, scor 2-2, într-o partidă la care au asistat peste 45.000 de spectatori.

Ce a spus Bogdan Lobonț despre Marius Șumudică

Antrenorul echipei a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că părerea sa cu privire la posibila venire a lui Marius Şumudică la Rapid începând cu viitorul sezon nu contează.
"Îl apreciez foarte mult pe Marius Şmudică, în primul rând pentru că am câştigat un campionat împreună în sezonul '98- '99 şi a fost un jucător important. Venea de pe bancă şi reuşea să marcheze goluri importante tot timpul.
Dacă tot s-a discutat cu Marius Şumudică, nu ştiu ce sens are părerea mea. Nu vreau să las loc de cosmetizări, dar eu îl apreciez foarte mult pe Marius Şumudică, asta este foarte clar, să fie clar pentru toată lumea", a declarat actualul antrenor al giuleştenilor.

Ce a spus Victor Angelescu, după numirea lui Bogdan Lobonț ca antrenor principal

Victor Angelescu, acționarul minoritar al Rapidului, a exprimat sprijinul său pentru noul antrenor al echipei, Bogdan Lobonț. 
"Cred că am făcut o alegere foarte inspirată, deoarece Bogdan Lobonț este un antrenor bun, chiar dacă este oarecum la începutul carierei.
Este un campion cu Rapid, cunoaște foarte bine spiritul clubului, a jucat la echipe uriașe, Ajax, Roma, Fiorentina, a fost pregătit de antrenori mari.
Așadar, noi credem că este un antrenor potrivit pentru Rapid, cel puțin în acest final de sezon. Și, de ce nu, în cazul în care vom reuși să mergem împreună în Europa, poate și în sezonul viitor.
Alături de Adrian Iencsi, o legendă rapidistă, dar și de ceilalți antrenori, suntem siguri că Lobby va reuși să îi capaciteze mental pe jucători, care nu au un moral foarte bun, și să le insufle din nou mentalitatea de învingători.
Noi suntem alături de ei, cu tot sprijinul, și sperăm să reînnodăm șirul victoriilor", a declarat Victor Angelescu, pentru fcrapid.ro.

 

SURSA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...